Вівторок, 19.09.2017, 18:51
Громадська Рада при УМВС України у Вінницькій області
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [13]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Мы будемо щиро Вам вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку в себе на сайті:

Громадська Рада при УМВС України у Вінницькій області


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання






 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Як отримати інформацію від органу влади?
Також стаття 34 передбачає можливість відстрочки надання інформації, якщо запитуваний документ не може бути надано для ознайомлення у місячний термін. Однак, дана стаття не передбачає підстав, з настанням яких може допускатися відстрочка.
Якщо Ви не отримали необхідної відкритої інформації, то можете оскаржити дії органу влади в вищому органі влади, в Прокуратурі, СБУ або адміністративному суді. Більш детально про це читайте тут.


Коли Ви будете визначатися із формами сприяння з боку органу влади щодо проведення громадської експертизи, дуже важливо не піддатися спокусі сприйняти орган виконавчої влади як такого собі дракона, що неодмінно має бути подоланий безстрашними громадськими експертами.


Досвід проведення громадської експертизи свідчить, що конструктивність відносин між громадськими експертами та органом влади – учасником громадської експертизи на 90% визначає ефективність та результативність самої громадської експертизи.
Тим більше, що і
Постанова Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976 «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади» зобов’язує органи виконавчої влади України сприяти громадським експертам у проведенні ними громадської експертизи.


Як саме, ми і поговоримо далі.


Ми маємо пам’ятати, що сприяння в проведенні експертизи з боку органу виконавчої влади не зводиться лише до надання ним інформації. Це може бути і сприяння в доступі на територію державних установ, створення спільних з органом влади моніторингових та робочих груп, фіксація стану об’єктів або процесів, забезпечення участі громадських представників в робочих заходах органу влади та інші форми сприяння.


Вам варто знати, що відповідно до
Постанови КМУ від 05.11.2008 року №976, день надходження Вашого запиту до установи є ОФІЦІЙНОЮ ДАТОЮ початку проведення громадської експертизи.


То в чому ж полягає сприяння органу виконавчої влади у проведенні громадської експертизи, прямо передбачене Порядком сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади?


Після надходження Вашого письмового запиту щодо проведення експертизи орган влади ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ (пункт 4 Порядку):
1) видати у ТИЖНЕВИЙ строк наказ (розпорядження) про проведення громадської експертизи та про заходи, пов’язані з підготовкою матеріалів;
2) визначити особу (осіб), відповідальну (відповідальних) за забезпечення взаємодії з Вами у проведенні громадської експертизи, зазначивши прізвище, ім’я, по батькові та посади цієї особи (цих осіб) у наказі (розпорядженні) про проведення громадської експертизи;
3) протягом трьох днів з моменту видання наказу (розпорядження) довести його зміст до Вашого відома;
4) утворити у разі потреби робочу групу для підготовки матеріалів із залученням Ваших представників;
5) розмістити у тижневий строк інформацію про надходження Вашого запиту щодо проведення громадської експертизи та заходи, що будуть здійснені органом виконавчої влади з метою сприяння у її проведенні, на офіційному веб-сайті цього органу влади;
6) надати Вам як інституту громадянського суспільства матеріали або завірені в установленому порядку їх копії (проте не забувайте, що ці матеріали Ви отримаєте з урахуванням вимог та строків, визначених Законом України "Про інформацію”).

Більше того, посадові особи органу виконавчої влади, діяльність якого піддана громадській експертизі, не повинні перешкоджати проведенню цієї експертизи та втручатись у Вашу діяльність, пов’язану з її проведенням.

Ліричний відступ: в реаліях України, банальне незаважання якогось органу влади в роботі і є найкращим сприянням з боку цього самого органу ?.

Виходячи із законодавства України про інформацію, Ви, як суб’єкт проведення громадської експертизи, а також Ваші офіційні представники, мають такі права:

  • право на ознайомлення із первинними матеріалами, що мають відношення до предмету громадської експертизи із урахуванням обмежень, встановленнях законодавством України;
  • право на отримання засвідчених копій документів, що стосуються предмету громадської експертизи із урахуванням обмежень, встановленнях чинним законодавством України;
  • право на невтручання у Вашу діяльність з боку органів виконавчої влади та їх посадових осіб з питань, що стосуються предмету експертизи;
  • право на вільне розповсюдження та публічне обговорення отриманої інформації, а також матеріалів, що стосуються перебігу громадських експертизи, її висновків та підготовлених рекомендацій.
  • Відповідно, поряд із правами, Ви також маєте й ряд обов’язків. Передусім:
  • не перешкоджати при проведенні громадської експертизи органам виконавчої влади та їх посадовим особам у виконанні ними своїх повноважень;
  • утримуватися від поширення неперевіреної інформації, яка може призвести до порушення прав відповідного органу виконавчої влади чи його посадової особи.

З тексту Постанови, хоча й непрямо випливають такі права органів виконавчої влади та їх посадових осіб, щодо яких проводиться громадська експертиза:

  • право вимагати у осіб, що проводять громадську експертизу (тобто у Вас та Ваших представників), пред’явлення доручення від Вашої організації, яке підтверджує Ваші повноваження (зразок такого доручення дивіться за цим посиланням);
  • висловлювати та публічно поширювати власну точку зору щодо перебігу та підсумків громадської експертизи.


Категорія: Мої статті | Додав: ГР (23.08.2013)
Переглядів: 98
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright grumvsuvo.at.ua © 2017
Друзі сайту










Створити безкоштовний сайт на uCoz